Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Międzyszkolna uroczystość "Obchody Roku Jana Pawła II" AD 2015

MIĘDZYSZKOLNE OBCHODY ROKU JANA PAWŁA II W BEDNARACH Z UDZIAŁEM KS. BISKUPA ANDRZEJA FRANCISZKA DZIUBY

W naszej szkole od 10 lat obchodzimy Tydzień z Janem Pawłem II. Są to wyjątkowe dni wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym i promocji jego nauczania. W tym szczególnym 2015 roku z okazji dziesiątej rocznicy śmierci i pierwszej rocznicy kanonizacji wielkiego Polaka, Ojca Świętego zorganizowaliśmy Międzyszkolne Obchody Roku Jana Pawła II. Do udziału i współtworzenia tej uroczystości zaprosiliśmy uczniów szkół Gminy Nieborów oraz szkół noszących imię Jana Pawła II.

Uroczystość miała miejsce 19 października 2015 roku i rozpoczęła się Mszą Świętą, którą celebrował Jego Ekscelencja, czcigodny Ks. Biskup Andrzej Franciszek Dziuba. Po mszy uczniowie naszej szkoły zaprezntowali widowisko słowno - muzyczne "Wspomnienie o Janie Pawle II".

Potem uczestnicy uroczystości obejrzeli galerię prac plastycznych inspirowanych myślami i sentencjami autorstwa Jana Pawła II, wykonanych przez uczniów szkół biorących udział w Międzyszkolnych Obchodach Roku Jana Pawła II.

Kolejnym punktem uroczystości był Turniej Wiedzy o Janie Pawle II. Uczniowie świetnie poradzili sobie z pytaniami i zadaniami dotyczącymi życia i pontyfikatu Naszego Wielkiego Rodaka.

Niezwykłym talentem poetyckim wykazali się przedstawiciele wszystkich szkół, prezentujący na zakończenie uroczystości wiersze o Janie Pawle II swojego autorstwa.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych szczebla wojewódzkiego, powiatowego i  gminnego, Delegatury Kuratorium Oświaty w Skierniewicach, WODN w Skierniewicach, radni Gminy Nieborów, dyrektorzy szkół, sołtysi, prezesi OSP, przewodniczące KGW.