Organizacja lekcji i warsztatów muzealnych

15 listopada 2012 roku został złożony do Lokalnej Grupy Działania "GNIAZDO" w Skierniewicach wniosek przygotowany przez panią dyrektor Teresę Multan pn. "Organizacja lekcji i warsztatów muzealnych dla grup szkolnych z terenu Gminy Nieborów".

W ramach tej operacji przewidziano udział kilku dwudziestoosobowych grup dzieci z naszej szkoły w 12 różnych darmowych lekcjach  i warsztatach. Lekcje te będą odbywały się w Muzeum w Nieborowie i w Arkadii, dojazd do których będzie bezpłatny.

Organizując lekcje i warsztaty muzealne chcemy nauczyć młodych ludzi  obcowania ze sztuką i obiektami zabytkowymi, gdyż uczeń, który pozna to, co cenne i dozna przy tym odpowiednio silnych wzruszeń, nie pozostanie wobec nich obojętny i będzie je otaczał respektem, a tym samym będzie zwalczał to, co pozostaje z nimi w niezgodzie lub co służy ich niszczeniu.

27 grudnia 2012 roku ukazała się na stronie internetowej LGD "GNIAZDO" lista rankingowa projektów wybranych do realizacji. Jesteśmy dumni, że nasz projekt uplasował się na 4 pozycji pod względem ilości uzyskanych punktów. Podobne lekcje i warsztaty zostaną zorganizowane również dla dzieci ze szkół w Bełchowie, Bobrownikach i Mysłakowie ujętych w złożonym wniosku.